AUKCIÓK

EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!

A nagy francia forradalom és Napoleon 1 - 5 kötet. Aukció - 2006

A nagy francia forradalom és Napoleon 1 - 5  kötet. Szerkesztette Borovszky Samu. Bp. (1911.) Orsz. Monográfiai Társaság.
I.   Adorján Andor: A rokokó század. A forradalom előkészítői.  Pekár Gyula bevezető tanulmányával.
316 l., 32 t., (Watteau, Boucher, stb. festményeinek másolatai.)
II.  Seress László:  A forradalom XVI. Lajos király lefejezéséig. 280 l., 27 t. (Vigée-Lebrun, Thoffany, stb. festményeinek másolatai.) + 1 hasonmás (XVI. Lajos sajátkezű végrendeletének mása).
III. Adorján Andor és  Seress László részben Kéry Pál: A rémuralom. A guillotine kora. 285 l., 27 t. (Delacroix, Pellegrini, stb. festményeinek és  Gergely Imre rajzainak másolatai.)
IV. Zilahy-Kiss Béla és Seress László: Bonaparte Napoleon. 328 l., 33 t. (David, Girardet, stb. festményeinek és rajzainak másolatai.)
V.  Seress László: Napoleon császár. 264 l., 37 t. (David, Delaroche, Gros, stb. festményeinek és rajzainak másolatai.)
Kiadói aranyozott angolvászon kötésben. Minden kötet borítója, rézveretes keretben, ovális kompozícióban neves francia festők történelmi eseményeket megörökítő színes, miniatürizált képével díszített. A kötés Gottermayer Nándor műintézetében készült. Gerince kissé kopott, a borítók helyenként foltosak de a teljes sorozat jó állapotban van és RITKA!

Kikiáltási ár: 40 000 --> 60 000 Ft.-
split