Kosár
A belépést követően, az antikházunk kínálatának áttekintése során az Ön által kiválasztott tételek a kosarába kerülnek.
A könyvekből egy-egy példányunk van.
A kosár tartalma tételenként törölhető, a szállítási cím megváltoztatható, valamint a rendeléséhez megjegyzés is fűzhető. Kérem, ha tudja, melyik Foxpost automatába kéri a könyvet, a megjegyzés rovatban ezt mindjárt rögzítse. Ez esetben is töltse ki azonban a szállítási címet, mert arra számlázási címként szükségünk lesz.
Amennyiben Ön adóalany, és a számlánkat el tudja számolni, kérem, hogy az adószámát is rögzítse a megjegyzés rovatban.
A Megrendel gombra kattintással rendeléséről azonnal értesülünk. Először a rendszer automatikusan küld egy e-mailt Önnek, amelyben megerősíti a megrendelést. Ezután pedig kollégánk veszi fel Önnel a kapcsolatot, ismertetve a fizetéssel és a szállítással kapcsolatos részleteket.
Kosár tartalma
T.Német Annamária, Kiss Ferencné, Szalánczi Ákosné
Kiadó:
Bizományi Kereskedőház és Záloghitel RT.
Kiadás éve: 1993.
Kiadás helye: Budapest
Ajánlás: Szeretettel nyújtjuk át ezt a könyvet minden kezdő és gyakorlott szakembernek, műkereskedőnek, a téma iránt érdeklődőnek.
Ezt a kollekciót tízezret meghaladó anyagból válogatták. A 18. századdal kezdődik a szöveges áttekintés és az 1950-es évekig tart. A katalógus műnyomópapíron, színes képekkel készült.
Tartalma: Gyémánt és briliáns ékszertípusok, Emlék és gyászékszerek, Haj és teknőc ékszerek, Szerecsenfejes ékszerek, az 1940-1950- es évek ékszerei, órák, zsebórák, szelencék stb. Rendkívül gazdag anyag.
Kiadói kartonborítóban, tiszta, megkímélt példány. (Biz. 733)
Eötvös Károly a 19. század második felének kiemelkedő alakja, politikus, író, ügyvéd. Több mint negyven éven keresztül közéleti személyiség, akinek körülbelül 500 beszéde került még életében nyomda alá, ezek többsége parlamenti felszólalás volt. Ezt a gyűjteményt képviselőházi naplók alapján szerkesztette egybe, a beszédek témája az önálló, de legalábbis nemzeti öntudatában kevéssé megalázott magyar hadsereg kérdése az Osztrák-Magyar Monarchiában, ahol az ellenzéki párt tagjaként azzal kellett szembesülnie, hogy a kormányzásban sokkal inkább politikai és hatalmi érdekek, mintsem nemzeti érzések játszanak szerepet. Jó állapotban.
A szerző (a Mikrobi-sorozat atyja) mintegy 100 évet átívelő Vénusz-trilógiája a jövőbeli világállam és az azt irányító Népek Tanácsának döntését állítja középpontba. A jövő embere gyarmatosítja a Vénuszt, s leigázza az ott füttyjelekkel kommunikáló, de értelmes lakókat, akiket óriási denevérekhez való hasonlatosságuk miatt antropteráknak neveznek el. Mind a három kötet a két külön világ, a két civilizáció konfliktusokkal, háborúkkal teli kapcsolatát, egymáshoz csiszolódását tárgyalja, hangsúlyozva a gyarmatosítás, a megszállás kérdését egészen a béke és a vénuszlakók teljes jogú lényekként való elismeréséig. Az idegen bolygó leírása magával ragadó. Rengeteg már megvalósult (rádiótelefon, fényújság, kvarcolás), kitalált (űrbeli térpisztoly, planetovizor) és – akkor vagy még ma is – kísérleti stádiumban levő találmányról (vízoszkóp) olvashatunk. 3 db könyv. Jó állapotban. (hbiz)
A kötet újraértelmezi mindazt, amit eddig a csillagokról gondoltunk. Ugyanis a Hold szinte mindenre hatást gyakorol: kihat egészségünkre, a lelkiállapotunkra, gyermekeink fejlődésére. A Holdhatások rendszerbe foglalásával útmutatót kapunk életünk berendezésére, jobbá tételére. Jó állapotban.
Kalotaszeg tájainak (Felszeg, Alszeg, Nádasmente) gazdag és sokrétű népművészete a XIX. században érte el fejlődésének tetőfokát. Gazdagodott, színesebbé vált a viselet, melynek egyes darabjait pompás hímzésekkel varrták ki. Nemcsak a textíliákat, hanem a bőrből készült ruhadarabokat, így a férfi és női mejjrevalókat is hímezték, színes selyem vagy gyapjúfonállal. Az egyes ruhadarabokat hozzáértő asszonyok készítették: volt bujkacsináló, szoknya- és kötővarró, pártakészítő szinte minden faluban. Ezzel szemben a lakásban használt vászonneműt minden asszony maga állította elő és ízlése-módja szerint díszítette is. Régen a vállfűs inget minden leány maga varrta meg magának, ezzel mutatta meg a falunak ügyességét, rátermettségét. Csak a nagygazdák engedhették meg maguknak, hogy másokkal szövessenek és varrassanak. Így tehát, más tájakhoz hasonlóan, Kalotaszegen is kialakult egy igen gazdag és jellegzetes hímzéskultúra. A félvászon kötésű mappában egy tizenhat oldalas ismertető található a kalotaszegi nagyírásos hímzésekről, ezen kívül 58 nagyméretű, többségében kétoldalas mintalapok, amelyeken 355 hímzésminta látható. Original állapotban.
Több értelemben is gyakorlati jellegű ismereteket szerezhet az érdeklődő olvasó: a szerzők a különböző kommunikációs zavarokat okozó, valamint az iskolai munkát nehezítő tünetek (pöszeség, orrhangzósság, dyslexia, megkésett beszédfejlődés, dyscalculia) megszüntetése, csökkentése során szerzett gyakorlatukat rendszerezték, vetették papírra azzal a céllal, hogy ötleteket adjanak a hallgatók, kollégák mindennapos gyakorlati munkájához. Jó állapotban.
A repülés története sok helyen hézagos európai körképének egyik foltját kitöltve ismertetjük Martin Lajos kolozsvári egyetemi tanárnak a 19. században, a repülő szerkezetek kutatásában fél évszázadot betöltő tevékenységét. Szép állapotban.
Horváth Péter (1756 – 1829), Jászkun Kerületi főjegyző és főlevéltárnok által írt értekezés, tanulmány a jászok és kunok eredetéről. (Írta Jász-berényben 1820, Eszt., Petrózai Trattner János Tamás betűivel, 1823.) A Commentatio de initiis ac majoribus Jazygum et Cumanorum eorumque Constitutionibus megjelenését hazánkban és külföldön is érdeklődéssel fogadták. Az Allgemeine Literatur Zeitung 1804-ben részletes bírálatot közölt róla, s összességében „jeles becsűnek" ítélte. A szerző megfogadta bírálója észrevételeit, latin nyelvű munkáját annak megfelelően átdolgozta, kiegészítette újabb kutatási eredményeivel, s Értekezés a kunoknak és jászoknak eredetekrül, azoknak régi és mostani állapotjokrúl címmel 1823-ban Pesten, magyar nyelven is megjelentette, és Értekezés a ]ász-Kürtről, melly Leel-Kürtjének is hivattatik címen csatolt egy kisebb értekezést is a kötethez. E kiadás képezi alapját e hasonmás kiadásnak. Készült 200 kézzel számozott példányban. ez az 54. sz. könyv.
A kiváló magyar elmék különösen vonzódtak a repülés tudományához. Kis nemzetünk olyan nagyszerű tudósokat adott a világnak, akiknek nevéhez olyan, a repülésben nélkülözhetetlen alapelvek kidolgozása fűződik, amelyekkel nem egy esetben évtizedekkel előzték meg korukat. Jó állapotban.
A Junkers-művek megkértek arra, hogy a Spitzbergákon tett és fényesen sikerült repüléseikről szóló könyvet néhány kísérő szóval lássam el. A kitüntető megbízást örömmel elvállaltam. A földmérő műszereket az utóbbi években olyan találmányok tökéletesítették, amelyek a térképfelvétel módjára új és eredményes utakat jelöltek ki. A sztereofotogrammetrikus módszer, a kihasználást célzó mechanikai műszerekkel kapcsolatban tökéletesnek mondható. Még további lépést jelent a repülőgép, minthogy máris sikerült a térképet repülőgépről felvett sztereofotogrammok alapján megszerkeszteni. A repülésnek ezen a területen való tanulmányozásához Hammer expedíciója a Junkers-művek repülőgépén a Spitzbergákon végzett fényes repüléseivel, rendkívül becses adatokat szolgáltatott. Főképpen ki kell emelnünk azt a körrepülést, amelyet a Green-öbölből kiindulva a Spitzbergák egész északi fele körül, a 80° északi szélességig hajtottak végre. Nyílt tengereken, nagykiterjedésű glecservidékeken és a Spitzbergák keleti és északi partján lévő uszadékjégtől borított területeken repültek át. Ez a repülés, meg a repülőgépről készített kitűnő fényképfelvételek világosan bizonyítják, hogy a jövőben a repülőgép a sarki kutatás nélkülözhetetlen segítőeszköze lesz és hogy alkalmazása a tudományos kutatásnak ezen a mezején forradalmat jelent. Kiegészítés: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon sorozatkötésben, az aranyozás nem kopott meg, alul a gerinc peremén pici szakadások.
A kötet szerzője, Tábori Pál, magyar író, újságíró, Tábori Kornél fia. Ifjúsági regényeivel szerzett népszerűséget. A kötet szövegközti, fekete-fehér illusztrációit Mühlbeck Károly készítette. Kiadói kopott, félvászon kötésben, kötése meggyengült. Első kiadás, korának megfelelő állapotban.
Oldalunkon lehetőség van regisztráció nélküli vásárlásra, de visszatérő vevőinknek a gyors és egyszerű rendelés végett a regisztráció ajánlott.