Tételek - 2009

A magyar kabaré tízéves antológiája

A magyar kabaré tízéves antológiája Összeállították: Balassa Emil és Emőd Tamás.
Bp. [1918], Dick Manó ("Ujságüzem" ny.) 263 p., 4 sztl. lev.
Szép Ernő és Szini Gyula bevezető soraival. Emőd Tamás, Gábor Andor, Harsányi Zsolt, Heltai Jenő, Karinthy Frigyes, Nagy Endre, Somlyó Zoltán, Szenes Béla és mások darabjai, tréfái, jelenetei és dalai.
Kiadói papírborítóban, restaurált. A borítót Végh Gusztáv illusztrálta. Körülvágatlan példány, a címlapon szöveget nem érintő sarokhiány.

Kikiáltási ár: 3 000 --> 3 000 Ft.-

A Magyar Katona vitézségének ezer éve I-II.

A Magyar Katona vitézségének ezer éve I-II. Horthy Miklós, József kir. herceg és Gömbös Gyula bevezető soraival. Szerkesztette: Pilch Jenő.
Bp., (1933), Franklin. XVI, 484 p.; 506 p. 435 képpel, vázlattal és 10 melléklettel.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Szép példány.

Kikiáltási ár: 10 000 --> 13 000 Ft.-

A magyar királyi csendőrség zsebkönyve 1937.

A magyar királyi csendőrség zsebkönyve 1937. Szerkeszti Mohácsy Lajos százados. 45. évf.
(Bp.) 1937. Csendőrségi Lapok (Stádium). 3 sztl. lev. (reklám) 5 t. (fotó) 444 p., 3 sztl.lev. (reklám).
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Szép példány. A kötetben több helyen ceruzás jelölések, tintás aláhúzások.

Kikiáltási ár: 4 000 --> 8 500 Ft.-

A Magyar Királyi Honvédelmi Ministerium, a honvédség és csendőrség névkönyve 1909. évre

A Magyar Királyi Honvédelmi Ministerium, a honvédség és csendőrség névkönyve 1909. évre Rendfokozati és beosztási kimutatással. Hivatalos kiadás.
Bp., 1908. Pallas. XXXII, 532 p.
Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. A kötetben tulajdonosi név, helyenként aláhúzások.

Kikiáltási ár: 14 000 --> 14 000 Ft.-

A magyar kir. honvéd Ludovika Akadémia története

A magyar kir. honvéd Ludovika Akadémia története Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából...szerkesztette dezséri Bachó László.
Számos műmelléklettel és szövegképpel.
Bp., 1930. Ludovika Akad. kiad. (Stádium) 1003 p., 2 sztl. lev. + 51 t. (ebből 12 tábla színes). Kollacionált.
Kiadói, dúsan anyozott vászonkötésben, dombornyomással. Szép példány.

Kikiáltási ár: 12 000 --> 17 000 Ft.-

A Magyar Korona Országainak Helységnévtára 1900.

A Magyar Korona Országainak Helységnévtára 1900. Szerk.: Dr. Jekelfalussy József.
Bp., 1900. Pesti ny. Rt.  1 t. (Jelek és röv. magyarázata) IV, 1086 p., 31 sztl. lev. (hirdetések).
Kiadói vászonkötésben. A kötet gerince és a címlap javított. A kötéstábla foltos.

Kikiáltási ár: 8 000 Ft.-

A Magyar Közalkalmazottak Almanachja

A Magyar Közalkalmazottak Almanachja Az előszót írta: Fejér Ottó. (Szerkesztő: Csíkvári Antal.)
Bp., 1937. M. Közalk. Almanachja Kiadó. (Merkantil Ny.), 192 p., 864 h. (hasábszámozás, személyi adattár), 107 p. (Arcképcsarnok).

Kikiáltási ár: 6 000 Ft.-

A magyar közlekedésügy monográfiája

A magyar  közlekedésügy monográfiája Írták: Zelovich Kornél, Dr. Filesz Lajos, Dr. Gyökössy Endre... Főszerkesztő: Dr. Ladányi Miksa.
Bp., é. n. Magyar Közl. Monogr. Kiadóhiv. 482 p. (399-482 p. a személyi adattárhoz tartozó fotók).
Szövegközti képekkel illusztrált. Több oldalnyi közlekedésügyi bibliográfiát tartalmaz (vasút, hajózás, városi közlekedés, automobilizmus, légi közlekedés).
Kiadói vászonkötésben, dombornyomott, aranyozott szárnyaskerék motívummal. Gerince kissé kopott.

Kikiáltási ár: 6 000 --> 6 000 Ft.-

Ugrás:
Összesen: 498 könyv
Elöző 2. oldal / 63 oldal Következő
Egy oldalon megjelenített könyvek száma:
Látható: 8 könyv