AUKCIÓK

EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!

[Borvendég Deszkáss Sándor] Fehér Szarvas - A Sziklás Hegyek varázslója Aukció - 2006

[Borvendég Deszkáss Sándor] Fehér Szarvas -  A Sziklás Hegyek varázslója Magyar ifjúból indiánfőnök.
(Bp., 1940.)  Athenaeum. 256 l.,  XVI ( beszélő levél)  + 10 színes tábla.
A szerző rajzaival és a történet hőseiről készült 10 eredeti fényképfelvétellel.
Az előzéklapon lévő vázlatos térképen satírozással jelezve az Egyesült Államok indián törzseinek területei.
Kiadói illusztrált félvászon kötésben, jó állapotban. A címlapon ajándékozási bejegyzés.
[A szerző, Borvendég Deszkáss Sándor 13 éves kora óta tanulmányozta az amerikai indián törzsek életét. A harmincas években 10 évig közöttük is élt.
1939-ben, az európaiak közül elsőként, elnyerte a ”Doctor of Indian Philosophy and Master of Indian crafts”, vagyis az indián filozófia doktora és az indián ügyességek mestere címet. ]

Kikiáltási ár: 3 000 --> 4 000 Ft.-
split