AUKCIÓK

EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!

A Magyar Szemle könyvei. Aukció - 2008

A Magyar Szemle könyvei. A Magyar Szemle Társaság, Budapest, 1929-1943 között kiadott tudományos sorozatának 17 kötete. (A sorozat 18 kötetben teljes.)
I.     Szekfű Gyula: Bethlen Gábor. 1929.  314 p.,  1 t., 1 sztl. lev. Egészvászon.
II.    Weis István: A mai magyar társadalom. 1930.  239 p. Egészvászon.
III.   Hóman Bálint (szerk.): A magyar  történetírás új útjai. 1931.  464 p. Egészvászon.
IV.   Horváth János: A magyar irodalmi műveltség kezdetei. 1931.  311 p. Egészvászon, védőborítóban.
V.    Farkas Gyula: A "fiatal Magyarország" kora. 1932.  318 p., 1 sztl. lev. Egészvászon, sérült védőborítóban.
VI.   Amor Sanctus. Szent szeretet könyve. Ford. Babits Mihály. 1933.  252 p., 2 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
VII.  Julier  Ferenc: 1914 - 1918. A világháború magyar szemmel. 1933.  300 p., 2 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
VIII. Gratz Gusztáv: A  dualizmus kora. 1867 - 1918. Első kötet. 1934.  413 p., 1 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
IX.    Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. 1867 - 1918. Második kötet. 1934.  420 p., 2 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
X.      Gratz Gusztáv: 1918 - 1920. A forradalmak kora. 1935.  354 p., 1 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
XI.     Genthon István: Az új magyar festőművészet története 1800-tól napjainkig. 86 képmelléklettel. 1935.  294 p., 1 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
XII.    Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. 1935.  306 p., 1 sztl. lev. Egészvászon, védőborítóban.
XIII.   Bierbauer Virgil: A magyar építészet története. 54 képmelléklettel. 1937.  301 p., 1 sztl. lev. Egészvászon.
XIV.   Eckhardt Sándor: A francia szellem. 1938.  299 p. Egészvászon, védőborítóban.
XV.     Szekfű Gyula (szerk.): Mi a magyar? 1939.  558 p., 1 sztl. lev. Egészvászon.
XVI.    Németh Gyula (szerk.): Attila és hunjai. 1940.  330 p. + 20 t. + 2 térkép. Egészvászon.
XVII.   Szekfű Gyula: Állam és nemzet. 1942.  372 p., 1 sztl. lev. Félvászon.
A sorozatból hiányzik a XVIII. kötet (Egyed István: A mi alkotmányunk. 1943.)
A kötetekben ajándékozási bejegyzések, tulajdonosi nevek találhatók. Egységes szép, megkímélt sorozat, néhány kötet eredeti védőborítóban és tokban.
 Ritka!

Kikiáltási ár: 36 000 --> 120 000 Ft.-
split