A Nagy Háború írásban és képben. Aukció - 2008

A Nagy Háború írásban és képben. Szerk.: Lándor Tivadar. Írták: Breit József, Kún Vilmos, Pilch Jenő... Bevezetéssel ellátta báró Hazai Samu. Zárszó Szurmay Sándor.
Bp., [1915. - 1926] Athenaeum. 1-7 kötet.
Első rész:  Északon és délen. 1-4 kötet. 304, 384, 360, 419 p. A négy kötet 102 színes és egyszínű, részben kihajtható mellékletet tartalmaz.
(Első kötetben "A balkáni hadszintér madártávlati térképe" duplán bekötve, 1 lev.-nél szöveget nem érintő sarokhiány. A harmadik  kötetben 1 lev.-nél a gerinc felőli margó sérült).
Második rész: A nyugati harctér. 1-2 kötet. 272, 317 p. A két kötetben 40 tábla színes és egyszínű, részben kihajtható mellékletet tartalmaz.
Harmadik rész: Az olasz háború. 456 p. A kötet 35 színes és egyszínű mellékletet tartalmaz.
A hét kötet a mellékleteken kivül több száz szövegközti képpel és térképvázlattal illusztrált.
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben.  Szép példány.

Kikiáltási ár: 42 000 --> 65 000 Ft.-