A magyar festőművészet albuma. Aukció - 2008

A magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az ujakig. Tíz színes műmelléklettel, számos műlappal és szövegképpel.
(Bp. 1904) Hornyánszky. 140 p. + 10 t. (színes, kartonra ragasztott, feliratos hártyapapírral).
A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás.
Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált.
Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomott Gottermayer vászonkötésben. Egy képmelléklet előtt a hártyapapír hiányzik. Szép példány.

Kikiáltási ár: 3 000 --> 7 500 Ft.-