A magyar könyvkiadók Millenniumi Könyvjegyzéke 1896. Aukció - 2007

A magyar könyvkiadók Millenniumi Könyvjegyzéke 1896. Bp., 1896. Magyar Könyvkiadók (Franklin). 78 p. (Betűrendes tartalomjegyzék), 96 p., 2 sztl. lev. + 3 t., (ebből 1 színes chromolith., 1 fénynyomat, 1 színes kötésterv)  ; 1 sztl. lev. 32 p. + 1 melléklet ( kétlapos színes térk.) ;  56 p. ; 128 p. ; 33 p. ; 3 sztl. lev., 21 p. ; 20 p. + 1 t. (fénynyomat, hártyapapírral) ; VI, 1 sztl. lev. 144 p., 1 melléklet (kétlapos színes térk.)  + 4 t. (ebből 2 színes) ; 32 p. ; 40 p. ; 11 p. ; 34 p. ;  29 sztl. lev., 46 p., XII,  ;  VIII, 32 p. ; 44 p. ; 84 p. ( lapszámozáson belül 2 színes t.) ; 2 sztl. lev., 48 p. ; 20 p. ; 8 p., 2 sztl. lev.
A tartalomjegyzék után 19 könyvkiadó bemutatkozó anyaga található. Gazdag szövegközti képekkel, mellékletekkel és színes táblákkal illusztrált.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, dombornyomással, márványozott lapszélekkel. Díszkötés Gottermayer műhelyéből. A gerinc javításra szorul, és az alsó része tintafoltos.

Kikiáltási ár: 20 000 --> 36 000 Ft.-