A nagy háború írásban és képben Aukció - 2007

A nagy háború írásban és képben Szerk. Lándor Tivadar. Írták: Breit József, Pilch Jenő, Szurmai Sándor ... Bevezetéssel ellátta báró Hazai Samu.
Bp., [1915 - 1926], Athenaeum. 1-7. kötet.
Első rész: Északon és délen 1-4. kötet, 304, 384, 360, 419 p. A négy kötet 114 színes és egyszínű, részben kihajtható mellékletet tartalmaz.
Második rész:  A nyugati harctér 1-2. kötet,  272 p. 317 p. A két kötet 64 színes és egyszínű, részben kihajtható mellékletet tartalmaz.
Harmadik rész: Az olasz háború. 456 p. + 38 színes és egyszínű, részben kihajtható mellékletet tartalmaz.
A hét kötet, a mellékleteken kívül többszáz szövegközti képpel és térképvázlattal illusztrált.
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. A kötetben exlibris és tulajdonosi név. Két kötet gerincén kisebb javítás. A negyedik kötet gerince kopott.

Kikiáltási ár: 24 000 --> 42 000 Ft.-