A világháború 1914 - 1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Aukció - 2006

A világháború 1914 - 1918.  Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerkeszti és kiadja A M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár.
Bp., 1928 - 1942. Stádium. 1-10 kötet.
1. köt. Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az Orosz harctéren. 1928. 239 l. + 6 melléklet, 1 füzet.
2. köt. Az orosz harctéren lefolyt események. 1930. 562 l. + 20 melléklet, 2 füzet.
3. köt. Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat. Keletporoszországi hadműveletek. Események a nyugati hadszíntéren. 1933. 666 l. + 8 melléklet, 2 füzet.
4. köt. Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegró elleni hadjárata 1929. 413 l. + 9 melléklet, 2 füzet.
5. köt. Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi Szerbia és Montenegró elleni  hadjárata. 1932. 712 l. + 12 melléklet, 2 füzet.
6. köt. 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti /orosz/ és a nyugati /francia/ hadszíntéren. 1934. 453 l. + 40 melléklet, 1 füzet.
7. köt. 1914. november és december havának eseményei. 1937. 700 l. + 30 melléklet, 1 táblázat.
8. köt. 1915. első négy havának eseményei. 1939. 1919 l. + 28 melléklet.
9. köt. 1915. május és június havának eseményei. 1940. 825 l. 75 melléklet.
10. köt. Az 1915. évi nyári események. 1942. 949 l. + 57 melléklet. (1 melléklet nem sorszámozott)
A 10 kötet és a mellékleteket tartalmazó 9 doboz egységes kiadói, aranyozott angolvászon kötésben.
Kifogástalan állapotban.
 Ritka!
[A Hadtörténelmi Levéltárnak megalakulásától fogva ez a legnagyobb szabású vállalkozása. A kiadása 1928 - 1942-ig tartott. Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát az intézet hivatalos világháborús művének nevezi. A munkákban részt vett egyebek között vitéz Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója és Poppe Kornél, a II. csoport titkára is. A szerkesztést pedig az irodalmi osztály tiszteletdíjasaként Kárpáthy Ákos ny.áll. tábornok irányította.]

Kikiáltási ár: 60 000 --> 260 000 Ft.-