Az utas könyve. Keletmagyarország, Északerdély. Aukció - 2008

Az utas könyve. Keletmagyarország, Északerdély. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője.
1940 III. kiadás kiegészítő rész. A könyv alapítója: Gróf Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly.
Bp., 1941. Orsz. Magy. Vendégforg. Szöv. XVIII, 212 p. 1 t. (kihajtható) + 1 színes térkép (kihajtható, Kelet-Magyarország és Észak-Erdély).
Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Jó példány. A kötetben exlibris.

Kikiáltási ár: 6 000 Ft.-