Bakay Nándor - Kendertermelés és kikészités Aukció - 2009

Bakay Nándor - Kendertermelés és kikészités Bp., 1892. Pesti Könyvny. Rt. XIII, 192 p., 1 sztl. lev.
/Az Orsz. Magy. Gazd. E. felügyelete alatt álló Könyvkiadó V. II. cyklus (XI. munka) /
60 szövegközti, részben egészoldalas rajzokkal illusztrált.
Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. Ritka ipartörténeti munka!
[Bakay Nándor (1833-1902), közgadasági szakíró, polgári liberális közéleti személyiség, szegedi kötélgyáros. Apja műhelyében tanulta ki a kötélverés mesterségét, és az 1870-es évekre nemzetközi színvonalú, korszerű kenderfonó, szövő- és kötélgyárat fejlesztett. A kendertermesztéssel és feldolgozással kapcsolatos kiadványait angol és francia szaklapok is közölték. Írásaiban és cikkeiben Szeged és a hazai  ipar érdekeit képviselte. Szegeden a róla elnevezett utcában lévő, ipari műemlékké nyilvánított kenderfonó épületegyüttest napjainkban bontják, hogy helyére bevásárlóközpontot építsenek.]

Kikiáltási ár: 6 000 --> 6 000 Ft.-