Balogh Pál - A népfajok Magyarországon Aukció - 2007

Balogh Pál  -   A népfajok Magyarországon Bp., 1902. M. Kir. Vallás-és Közoktatásügyi Min. (Hornyánszky ny.) VII, 1113 p. + 6  kihajtható tábla.
A külön tokban lévő mellékletek hiányoznak!
Modern felirat nélküli vászonkötésben. A kötetben három levélen kisebb sérülés és javítás.
["Balogh Pál (Győr, 1854- Bp., 1933)  publicista, demográfus.... A nemzetiségi demográfia kérdései foglalkoztatták. Elemzései, melyeket a 19. sz. végi népszámlálások anyagára alapozott, egyes vonatkozásokban meghaladottak, de a kutatás számára sokszor eligazító jelegűek...." Forrás: Magyar Néprajzi Lexikon.]

Kikiáltási ár: 28 000 Ft.-