Bendefy László, dr. - Kummagyaria. Aukció - 2009

Bendefy László, dr. - Kummagyaria. A kaukázusi magyarság története  Kr. u. 400-1400-ig.
Bp., 1941. Cserépfalvi. 124 p., 2 sztl. lev. + 2 t.
Szövegközti térképvázlatokkal és ábrákkal illusztrált.
A védőborító képe egy kuma-kubánvidéki ősi sírszobrot, úgynevezett "kamennája babát" ábrázol.
Kiadói vászonkötésben, eredeti, kicsit sérült védőborítóban.
A kötet előzéklapja hiányzik, a kötéstábla verzóján exlibris. Jó állapotban.

Kikiáltási ár: 4 000 --> 6 500 Ft.-