Boccaccio, (Giovanni) - Dekameron 1-3 kötet. Aukció - 2008

Boccaccio, (Giovanni)  -  Dekameron 1-3 kötet. Fordította R. Vay József.
Bp. (1931), Könyvkedvelők kiadása. (Franklin ny.) 333 p. +18 t. ; 309 p. +24 t. ; 294 p.+18 t.
A verseket Radó Antal fordította. A mű illusztrációi a Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek.
Kiadói, díszesen aranyozott vászonkötésben. Gerince kissé kopott és fakó. Az első két kötetben exlibris, a harmadik kötet borító-táblájának széle foltos.

Kikiáltási ár: 12 000 --> 12 000 Ft.-