Ciano, Galeazzo, gróf - - - naplója 1939 - 1943. Aukció - 2006

Ciano, Galeazzo, gróf  -   - -  naplója 1939 - 1943.

Gróf Galeazzo Ciano olasz külügyminiszter, 1936 - 1943 teljes, rövidítés nélküli naplói.
Szerkesztette Hugh Gibson. Sumner Welles előszavával. Bányász György fordításában.
(Bp.) [1946.] Athenaeum. 538 l.
Kiadói aranyozott félvászon kötésben. Szép tiszta példány.
[Ciano 1936 - 1943 - ig, letartóztatásáig volt olasz külügyminiszter. Mussolini kivégeztette.
Felesége Edda Ciano átszökött a svájci határon a napló kéziratával.
A kötetet megjelenés után nem sokkal visszavonták, ezért kevés példány van forgalomban.]

Kikiáltási ár: 3 000 --> 9 000 Ft.-