Cornelius Neposnak, avagy Aemilius Próbusnak, híres nevezetes hadi fejedelmeknek életekrűl és tseldkedetekrül írtt könyve. Aukció - 2007

Cornelius Neposnak, avagy  Aemilius Próbusnak, híres nevezetes hadi fejedelmeknek életekrűl és tseldkedetekrül írtt könyve. Magyar nyelvre fordéttatott Balog György által Sopronban 1700. eszend.
A Kassai 1746. eszt. ki-adás szerént ujonnan ki-nyomtattatott
Posonyban, 1777. Patzko Ferentz Ágoston betűivel. 5 sztl. lev., 275 p.
Korabeli aranyozott bőrkötésben. A kötet alsó harmadánál, a gerincet golyó ütötte át, mely a hátsó borítótáblán távozott. A gerinc felőli lapszélek néhány betűje sérült, de az olvashatóságot nem zavarja. A címlapon lefestett tulajdonosi név és 1779-es évszám. Gerince kissé kopott.

Kikiáltási ár: 20 000 --> 70 000 Ft.-