Csongrád Vármegye közigazgatási térképe. Aukció - 2008

Csongrád Vármegye közigazgatási térképe. Rajzolta Hátsek Ignácz m. kir. térképész.
Bp., 1900 (?) Lampel R. (Wodiáner F. és Fiai), Franklin kőnyomdája.
Mérték: 1:434,000. Méret: 375x275 mm. A térképen szereplő adatok: jelmagyarázat, politikai beosztás, terület és lélekszám.
A vászonra vont színes, litografált lapon, a járások eltérő színűek. A térképi részt a Csongrád vármegye termékeit jelképező rajzok veszik  körül. (A szegedi rakpart. Gőzmozdony a vasúti hídon. Dinnyeárus leány népviseletben. Gőzmalomliszt, paprika, tengeri, dohány. A pusztaszeri gyűlés és a kanász).
A térkép, Hátsek Ignácz: A Magyar Szent Korona országainak megyei térképei c. atlaszának egy későbbi kiadásából származhat.

Kikiáltási ár: 5 000 --> 22 000 Ft.-