Déchy Mór - Kaukázus. Kutatásaim és élményeim a kaukázusi havasokban. Aukció - 2005

Déchy Mór - Kaukázus. Kutatásaim és élményeim a kaukázusi havasokban. Szerző fényképfelvételei alapján készült 16 réznyomatú táblával, 6 körképpel, 235 szövegképpel, 5 geológiai szelvénnyel és a kaukázusi magashegység részletes térképével.
Bp., 1907. Athenaeum. XVI, 478 l., 16 t., 6 melléklet, 5 t. + 1 színezett térkép. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, felül aranymetszett. Megkímélt példány.

Kikiáltási ár: 24 000 --> 34 000 Ft.-