Endrődi Sándor - Kurucz nóták 1700-1720. Aukció - 2008

Endrődi Sándor  -  Kurucz nóták 1700-1720. Tárogatóhang - Virágénekek - Romlott Magyarország - Kuruczvilág - A bujdosók - Epilógus.
Bp., 1897. Athenaeum. VIII, 293 p. Kétszínnyomás. Első kiadás!
A kötet előzéklapján középkori díszes kódexírással, fekete-piros betűkkel és színes iniciáléval, régies magyarsággal írt és aláírt ajándékozási verses bejegyzés van 1897-ből.
A kötés Gottermayer N. műhelyében készült, betűaranyozott  bőrkötés, laprahajtogatott zsinórfűzéssel. A barna bőr kissé kopott.
Ritka!

Kikiáltási ár: 6 000 --> 11 000 Ft.-