Erzsébet királyasszony emlékének Aukció - 2006

Erzsébet királyasszony emlékének Hódolat Magyarország nagy Királynéjának.
A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével.
Főszerkesztő: Gábel Gyula. A szerkesztő-bizottság elnöke: báró Dániel Ernőné.
Bp., 1905, "Globus" Műintézet ny. 176 l, 16 t. (hártyapapírral), szövegközti hasonmásokkal.
Kiadói festett, aranyozott, a királyné fehér dombornyomásos mellképével díszített angolvászon kötésben, Gottermayer Nándor kötészetéből.
Jó állapotú, megkímélt példány.
[A díszes albumot a meggyilkolt királyné emlékére állították össze. A kor mintegy 270 művészének, politikusának kézirat és aláírás másolatait tartalmazza.]

Kikiáltási ár: 6 000 --> 17 000 Ft.-