Ezernyolczszáznegyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Aukció - 2008

Ezernyolczszáznegyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykoru képek. Okiratok. Eredeti kézirások. Ereklyék. Nevezetes nyomtatványok. Kiáltványok. Művészi emlékek. Ezer képpel.
Bp., 1898. Révai. 476 p.,
Bársony István, Beöthy Zsolt, Hampelné Pulszky Polyxéna, Heller Henrik, Ignotus, Inczédy László, Kazár Emil, Marczali Henrik, Mihailovich István, Mikszáth Kálmán, Sebők Zsigmond, Szilágyi Sándor, Timár Szaniszló, Varga Ottó, Voinovich Géza közreműködésével szerkesztették: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Számos szövegközti illusztrációval.
Kiadói festett, aranyozott, szépen javított vászonkötésben. A kötés Gottermayer N. műhelyében készült.

Kikiáltási ár: 28 000 Ft.-