Fehér M[átyás] Jenő - Középkori magyar inkvizició Aukció - 2007

Fehér M[átyás] Jenő  -  Középkori magyar inkvizició Buenos Aires, 1968. Transsylvania Könyvkiadó. 494 p., 1 sztl. lev.
/Magyar Történelmi Tanulmánysorozat 2. /
Kiadói aranyozott bőrkötésben. Kifogástalan példány.
[Tanulmány a magyar sámánokról. A pogányok, eretnekek, szakadárok és a magyar alkímisták elleni perek. A függelékben a kassai kódex története és felosztása.
Fehér Mátyás Jenő (Vassurány, 1913 - Buenos Aires, 1978) történész. Ausztriában, Olaszországban, Franciaországban és Argentínában élt. Magyar őstörténettel foglalkozott.]

Kikiáltási ár: 6 000 --> 9 500 Ft.-