Flirt. Aukció - 2008

Flirt. Szalonélczlap. 20 szám az első évfolyamból.
Szerkesztő: Horváth János (Heltai Jenő).
Bp., 1903. (Tolnai Simon kiadótulajdonos, Korvin Testvérek ny.)
Heltai Jenő által indított humoros, pikáns hetilap. A gazdagon illusztrált, bekötött lapok színes, szecessziós borítóiból a második és a negyedik szám borítója hiányzik.
A kötés során körbevágott lapok egy részéről a számozást levágták (jelen kötetünknél a 14.- től hiányzik a számozás). A húsz oldal terjedelmű füzetekben megjelent fotók egy része Rozgonyi Dezső fényképész felvétele.
Korabeli aranyozott vászonkötésben. A kötéstáblán lévő illusztráció elképzelhető, hogy a kötetből hiányzó második szám borítója. Körben festett lapéllel. A  kötés Kner Vilmos budapesti könyvkötészetében készült. Jó állapotú ritka kiadvány.

Kikiáltási ár: 16 000 --> 32 000 Ft.-