Folyóirat - Falusi Gazda /1864. IV. évf. / Aukció - 2006

Folyóirat - Falusi Gazda   /1864.  IV. évf. / Szerkeszti Girókuti P(inzger) Ferencz. Az első magyar kertész-gazdászati ügynökség rendes értesítője.
Pesten, 1864. Heckenast. Teljes évfolyam. (Megjelenik minden szerdán két íven képekkel.)
Első félév: A magyar gazdák, kertészek és méhészek szaklapja. (1 - 27 sz.) 431 l., 2 sztl. lev. (első félévi tárgymutató).
Második félév: A magyar művelt gazdák, kertészek, gyümölcsészek, dinnyészek, szőlőszök, borászok, méhészek és a természet tudományokkal foglalkozók szaklapja. (1 - 26 sz.) 2 sztl. lev. (második félévi tárgymutató) 410 l.
Félvászon kötésben. Gazdag szövegközti illusztrációval.  Ritka!
[Girókuti P. Ferenc (1816-1895) szakirányításával 1861-ben jött létre az Országos Magyar Kertgazdászati Társulat, amely a tagok terményeinek értékesítésével foglalkozott, közlönye a Falusi Gazda volt. ]

Kikiáltási ár: 12 000 --> 24 000 Ft.-