EZEKET A KÖNYVEKET, KÉREM NE PRÓBÁLJA MEGRENDELNI, EZEK MÁR AKKOR ELKELTEK!
Folyóirat - Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye Aukció - 2006
1879-ik évi folyam. (XIII. évfolyam.) 1-2 kötet (folyamatos lapszám).
Szerkeszti Szilágyi Sándor.
Bp., 1879. Magy. Tört. Társ. 792 l., 2 sztl. lev. + 164 l.
Korabeli félvászon kötésben. A második kötet gerince kifakult. Jó állapotban.
A két kötetbe kötött 10 füzetből a 8. füzet (A Társulat 1879. évi vidéki kirándulása Maros-Torda vármegyében s Maros-Vásárhely és Segesvár városaiban, 164 l.) önálló lapszámozásal bekötve.
Néhány név a tartalomból: dr. Fejérpataky László, Fraknói Vilmos, Hunfalvy Pál, Pauler Gyula, B. Nyáry Albert, Thaly Kálmán stb.
[Pesty Frigyes kezdeményezésére 1867-ben az Akadémia tudós társasága döntött a Magyar Történelmi Társulat megalapításáról, és egy rendszeres közlöny kiadásáról. Ez a ma is kapható Századok című történelmi szakfolyóirat, melyet kezdetben Thaly Kálmán majd Szilágyi Sándor szerkesztett. ]
Kikiáltási ár: 4 000 --> 13 000 Ft.-