Gaál György - Magyar népmese-gyűjteménye Aukció - 2009

Gaál György -  Magyar népmese-gyűjteménye Magyar mesék a nép szájából, első kötet I-XI, második kötet XII-XXV, harmadik kötet XXVI-LIII,  (53) mesét tartalmaz.
Kiadták Kazinczy Gábor és Toldy [Schedel] Ferenc 1-3 kötet.
Pesten, 1857-60. Emich  Gusztáv. VI, 233 p., 1 sztl. lev. ; V, 256 p. ; VIII, 243 p.
A teljes mű együtt rendkívül ritka!
Kiadói viseltes vászonkötésben, aranyozott gerinc felirattal. A kötéstábla és a kötetek lapjai vízfoltosak, a 3. kötet címlapja hiányzik.
[Gaál György (1783-1855), a magyar mesevilág első felfedezője. 1811-től  Bécsben Esterházy herceg könyvtárosa.]

Kikiáltási ár: 15 000 --> 32 000 Ft.-