Gelléri Mór - A magyar ipar uttörői. Aukció - 2008

Gelléri Mór  -  A magyar ipar uttörői. Élet- és jellemrajzok. A magyar iparos-ifjuság buzdítására.
Bp., (1887) Stampfel. (Révai Tesvérek) XVI, 320 p.
A kötetben szereplő iparosok portréival illusztrált.
Kiadói, festett, aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban.
Műiparosok: Szentpétery József, ötvös ; Fischer Mór, porcelángyáros, Herend ; Zsolnay Vilmos, majolikagyáros, Pécs ; Trattner Károlyi István, nyomdász ; Emich Gusztáv, könyvkereskedő és nyomdász ; Posner K. L., kőnyomdász és műkönyvkötő stb.
Az ipar szellemi munkatársai: Gr. Széchenyi István, a nemzet napszámosa ; Trefort Ágoston, ; Gr. Zichy Jenő ; Katona Zsigmond, gyógyszerész, Kecskemét ; Lengyel Antal, Szolnok...stb
.

Kikiáltási ár: 3 000 --> 7 500 Ft.-