Gracza György - Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története I-V. kötet. Aukció - 2008

Gracza György  -  Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története I-V. kötet. Bp., (1894-98). Lampel. (Wodianer F. és Fiai).
 I. kötet: 5 sztl. lev.,  451 p., 2 t. (színes), 2  hasonmás melléklet.
II. kötet: 4 sztl. lev., 439 p., 2 t. (színes), 2 hasonmás melléklet.
III. kötet: 3 sztl. lev., 438 p., 1 hasonmás melléklet, (1 melléklet hiányzik!).
IV. kötet: 3 sztl. lev., 440-886 p., 4 hasonmás melléklet, (a kötet 3 mellékletet jelez).
V. kötet: 3 sztl. lev., 888-1453 p., 7 hasonmás melléklet.
A jelzett színes táblákon és mellékleteken kívül az öt kötet 803 szövegközti illusztrációt tartalmaz. Kiadói egységes, festett, dombornyomott vászonkötésben.
Az első két kötetben néhány lapszél szakadozott, a könyvtestek lazák, két színes melléklet kijár.

Kikiáltási ár: 40 000 --> 55 000 Ft.-