Grafika / Exlibris - heraldika és szignett gyűjtemény Aukció - 2007

Grafika  /  Exlibris - heraldika  és szignett gyűjtemény 82 db rézmetszetű kisgrafika a XVIII-XIX. századból.
Tartalma: egyházi méltóságok, arisztokrata családok és ismeretlenek exlibrisei, címerei és szignettjei.
Családcímerek a gyűjteményben (20 db)
/Bánffy Dénes gróf de Losonc, 1749 ; Péchy de Pécsujfalu, Béla ; Székely de Doba, Sámuel - tudós gyűjtő 1778. ; Szana Tamás ; Révay gróf, báró és nemes 1744. ; Brunsvik Antal gróf ;  Mikó de Hidvég, Imre gróf ; Batthyány grófi család ; Batthyány Károly herceg ; Festetich grófi család, stb./
12 db ismeretlen címer.
24 db exlibris, névjegy és szignett:
/Ex Libris Comitis Nákó ; Ex Bibliotheca Caroli Battyáni ; Ex Bibliotheca Teleki de Szék ; Ex Bibliotheca Hungarica Philippi Korn, (Korn Fülöp pozsonyi könyvkereskedő ; Pether Benyovszky (kézzel írt névjegy) stb./
Egyházi méltóságok címerei (26 db)
/Batthyány Ignácz, erdélyi püspök ; Görgey Márton, esztergomi kanonok ; Keglevich Zsigmond gróf, esztergomi kanonok ; Kemény László gróf és báró, apát, kanonok ; Nádasdy Ferenc gróf,  szekszárdi apát, kanonok ; Palkovics György esztergomi kanonok, stb./
A gyűjtemény minden darabja részben meghatározott és szakszerűen kartonra ragasztott.  A kisgrafikák méretei különbözőek, néhány sérült, körbevágott és kivágott. Az alapkarton mérete kétféle: 77 db 18,5x23,5 cm ; 5 db 20,5x27,5 cm.

Kikiáltási ár: 240 000 --> 310 000 Ft.-