Grafika / Vadász Endre - Haláltánc Aukció - 2007

Grafika / Vadász Endre  -  Haláltánc Tíz rézkarc exlibris.  Számozott:  55/ 5 sz.,  aláírt! és dedikált példány! "Weisz Imrének őszinte barátsággal 1936 XII. 22."
dr. Kardos László magyar és dr. R. Freiherr v. Hoscheck-Mühlhaimb német bevezetésével.
Szeged, 1936. Szegedi Grafikabarátok. 10  t. (művész által aláírt, exlibrisek). Ebből a műből 55 számozott és a művész által aláírt példány jelent meg.
Kiadói félvászon  feliratos mappában. Kifogástalan állapotban.
[Vadász Endre (1901-1944) festő, grafikus. Művészeti iskoláit Szegeden kezdte Heller Ödönnél, majd Fényes Adolfnál és a Képzőművészeti Főiskolán Glatz Oszkárnál tanult. Elsősorban grafikáiról, rézkarcairól nevezetes. Több önálló kötete jelent meg.]

Kikiáltási ár: 40 000 --> 90 000 Ft.-