György Aladár - A föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv 1-5 kötet. Aukció - 2008

György Aladár  -  A föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv 1-5 kötet. Bp., 1899-1905. Franklin Társ. 5 db.
1 köt. Amerika. 2. kiadás, 628 p., 14 színes melléklet, 5 térkép, 17 rajzmelléklet, 219 szövegközti kép. Hiány: 1 melléklet (Quebec)
2. köt. Afrika. 2. kiadás, 524 p., 12 színes melléklet, 2 térkép, 29 rajzmelléklet, 191 szövegközti kép. Hiány: 1 melléklet (Teneriffa csúcs).
3. köt. Ázsia és Ausztrália. 2. kiadás, 489 p., 19 színes melléklet, 2 térkép, 10 rajzmelléklet, 306 szövegközti kép. Hiánytalan (két színes melléklet felcserélve).
4. köt. Európa. 2. kiadás, 662 p., 8 színes melléklet, 12 rajzmelléklet, 404 szövegközti kép.
Hiány: 1 színes műmelléklet (Mont-Blanc).
5. köt. Magyarország. 2. kiadás, 716 p., 13 színes melléklet, 1 térkép, 19 rajzmelléklet, 419 szövegközti rajz. Hibátlan.
Kiadói, festett aranyozott vászonkötésben. Gerince kissé fakó, ettől eltekintve szép sorozat.

Kikiáltási ár: 50 000 --> 75 000 Ft.-