Hadifogoly magyarok története. I-II kötet. Aukció - 2008

Hadifogoly magyarok története. I-II kötet. Szerkesztették: Baja Benedek, Lukinich Imre, dr., Pilch Jenő, Zilahy Lajos. Bp., (1930 ) Athenaeum. XVI, 426 p. ; XI, 588 p.
Első kötet: 226 szövegképpel, 4 műmelléklettel és 5 térképmelléklettel. A balkáni, olasz, román, francia, angol, amerikai és perzsa-afgán hadifogság, történelmi és nemzetközi jogi bevezetéssel.
Második kötet: 614 szövegképpel, 4 műmelléklettel és 8 térképmelléklettel. Az oroszországi hadifogság és a magyar hadifoglyok hazaszállításának története.
Kiadói festett vászonkötésben. A gerincfelirat kissé kopott, ettől eltekintve szép példány.

Kikiáltási ár: 10 000 Ft.-