Helytörténet (Szeged) / Reizner János - Szeged története. Aukció - 2008

Helytörténet (Szeged) / Reizner János  -  Szeged története. Szeged, (1899-1900), Szeged szab. kir. város. (Engel ny.) 1-4 kötet (két kötetben).
1. köt. A legrégibb időtől a XVIII. század végéig. XI, 398 p. 1 sztl. lev. + 7 melléklet.
2. köt. A XVIII. század végétől az 1879. évi árvízig. 367 p., 1 sztl. lev. + 4 melléklet.
3. köt. Egyházak és hitfelekezetek. Hatóság és társadalom, egészségügy, iskolák, közműveltség, közgazdaság. 541 p. + 2 melléklet.
4. köt. Oklevéltár. Név- és tárgymutató. 650 p.
Hozzá tartozik:
Kulinyi Zsigmond: Szeged új kora.
A város újabb története (1879 - 1899) és leírása.
Szeged, (1901), Szeged szab. kir. város. (Engel ny.) VII, 690 + 5 melléklet.
Teljes sorozat! Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A mellékletek részben színes, kétoldalas és kihajtható térképek, képek és hasonmások.
A három könyvbe kötött öt kötet egységes, gerincén aranyozott, barna félbőr kötésben.  Bőr sarkokkal, festett lapéllel.
A könyvkötő monogramja: gerincbe nyomott V. I. Apró szépséghiba, hogy a kötet felső
lapszélein az élfestés helyenként nyomot hagyott. Ettől eltekintve
nagyon szép sorozat.

Kikiáltási ár: 80 000 --> 220 000 Ft.-