Höhnel Lajos - A Rudolf és Stefánia tavakhoz. Teleki Sámuel gr. felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítő vidékein 1887 - 1888 - ban Aukció - 2006

Höhnel Lajos  -  A Rudolf és Stefánia tavakhoz. Teleki Sámuel gr. felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítő vidékein 1887 - 1888 - ban Leírta kisérője - - . cs. és kir. sorhajó-hadnagy. 178 képpel és 1 színnyomású térképpel. 1-2 kötet.
Bp., 1892. Ráth Mór. (Hornyánszky) 1 t., 3 sztl. lev. (dupla címlap) 520 l. ; 1 t., 546 l. + 1 kihajtható térkép. Lapszámozáson belül 20 illetve 16 t. (képanyag).
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. Mindkét kötet címlapján ex libris, bélyegző és tulajdonosi név. Jó példány.
[A kelet-afrikai expedíciók egyik legjelentősebb teljesítménye volt a múlt században ez az utazás, amelyet Teleki Sámuel Zanzibárból a Kilimandzsárón keresztül, Kenyában a Rudolf- és Stefánia tavak mentén végzett. ]

Kikiáltási ár: 20 000 --> 70 000 Ft.-