Hollósi Somogyi József - Tengerek és gyarmatok Aukció - 2009

Hollósi Somogyi József - Tengerek és gyarmatok Bp., 1946. Egyetemi Ny. 315 p. Szövegközti táblázatokkal és térképvázlatokkal illusztrálva.
Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. A kötéstervet Végh Gusztáv készítette. A védőborító gerincén kisebb sérülések.
[A szerző új szempontok szerint tárgyalja a gyarmatbirodalmak kialakulását, az Amerikai Egyesült Államok világhelyzetét és lebilincselő módon ismerteti a Szuez- és a Panama-csatorna történetét.]

Kikiáltási ár: 2 000 --> 7 000 Ft.-