Holub Emil, dr. A Fokvárostól a Masukulumbék országába. 1883-1887. - És kivonat ''''Hét év Dél-Afrikában'''' czimű műből 1872-1879. 1-2 kötet. Aukció - 2005

Holub Emil, dr. A Fokvárostól a Masukulumbék országába. 1883-1887.  - És kivonat ''''Hét év Dél-Afrikában'''' czimű műből 1872-1879. 1-2 kötet. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel.
Bp., 1890-1891. Ráth Mór. 499. VII, l. ; VIII, 515 l. + 2 kihajtható színes térkép.
Kiadói aranyozott félbőr kötésben. Gerince sérült és részben javított.
Az első kötet szennylapján és néhány lapon átütő tintafolt.

Kikiáltási ár: 12 000 --> 12 000 Ft.-