Hunyady Ferenc, gróf - Szétesett ország. Nádasdy Tamás ur és Fráter György regénye. Aukció - 2005

Hunyady Ferenc, gróf - Szétesett ország. Nádasdy Tamás ur és Fráter György regénye. Bp., 1937. Gergely R. (Pécsi Egyetemi Ny.) 376 l., 13 sztl. lev. + 13 t. fametszet. A fametszeteket gróf Zichy-Bolza Mariette készítette.
Korabeli vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. Kötéstáblán vízfoltnyom, a címlapon tulajdonosi név.
Bolza Marietta (1911-1996) festő, grafikus. Szarvason az arborétumban műveinek állandó kiállítása látható.

Kikiáltási ár: 4 000 --> 7 000 Ft.-