Juhász Vilmos - Az aranyföld hajósai Aukció - 2006

Juhász Vilmos - Az aranyföld hajósai (Bp.) [1935]., Athenaeum. 1 térkép, 275 l. + 8 t. (kétoldalas fotók).
A címlapon dedikáció! "Dr. Turóczi-Trostler József tanár úrnak igaz tisztelettel Juhász Vilmos"
Kiadói kopott vászonkötésben.  Az előzéklapon tulajdonosi beírás.
[Juhász Vilmos (1922- 1967. New York) író. Az egyetemet Szegeden és Budapesten végezte. 1949-től az USA-ban élt. A Szabad Eu. Bizottság sajtóosztályán dolgozott.
Turóczi-Trostler József (1888-1962) irodalomtörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja. ]

Kikiáltási ár: 2 Ft.-