Kállai Ernő - Új magyar piktúra 1900-1925. Aukció - 2008

Kállai Ernő  -  Új magyar piktúra 1900-1925. 83 képpel.
(Bp.) 1925. Amicus. (Globus ny.) 1 t. (fametszetes díszcímlap) 151 p. + 40 t. (kétoldalas képanyag). A felvételek legnagyobb részét Rónai Dénes készítette. A képes táblák Lipcsében készültek.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerince kopott. Az előzéken, a címlapon és a kötetben régi iskolai bélyegző.
[A kötet egyidejűleg megjelent Lipcsében is, német nyelven (Neue Malerei in Ungarn). A szerző tárgyalja az emigráns művészek kapcsolatát az európai művészettel.
Moholy-Nagy László, Forbáth Alfréd, Péri László, Czóbel Béla.]

Kikiáltási ár: 8 000 --> 12 000 Ft.-