Katona József - Bánk bán. Képes díszkiadás Aukció - 2009

Katona József - Bánk bán. Képes díszkiadás Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek.
Bp., 1899. Pesti Napló. ("Kosmos") 1 t. LXXXIII, 167 p. + 4 t. (hártyapapírral védett).
Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált.
A dráma magyarázatát írta: Jókai Mór.
Katona József életrajzát: Zilahi Kiss Béla.
A Nemzeti Színház Bánk bán előadásainak történetét: Tábori Róbert.
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben, festett lapélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült. A gerinc felső része javított.

Kikiáltási ár: 6 000 --> 10 000 Ft.-