Kéziratok / Egyveleg. Aukció - 2008

Kéziratok / Egyveleg. A kéziratos kötet 1877-ben készült, az első oldalon Buday Károly néven jegyzett. A 181 számozott oldalnyi folyamatos írás egy kéztől származik. A kötet végén "Mutató Tábla" (tartalomjegyzék) van.
Részletek a tartalomból:
"Kivonat Klapka memoárjából 3. ;  Arany trombita Sárosy Gyulától 8.;  Első lehelet. Tájékozás 13. ; Utolsó lehelet. Mit kell tennünk 131.; A gólyához Tompa 161.; Táncoljatok Petőfi 168. ; Egy nő emlék könyvébe. Vörösmarty. 173. ;  Síron túlról, Bathyányi és Kossuth 180. ;  Az áruló 181 " (számok az oldalat jelzik).
A kötet utolsó oldalán a hideglelés elleni recept, a fekete tinta és a fénymáz készítésének leírása.
Korabeli kopott, gerincénél sérült félbőr kötésben.

Kikiáltási ár: 8 000 --> 15 000 Ft.-