Kéziratok, aprónyomtatványok, fotók / Lőw Lipót szegedi rabbi autográf levele Aukció - 2009

Kéziratok, aprónyomtatványok, fotók / Lőw Lipót szegedi rabbi autográf levele Lőw Lipót (1811-1875) autográf levele fiához  "Édes Tóbikám!"  megszólítással.
A levél családi vonatkozásokat tartalmaz. Kéri fiát, hogy a politikai fogságában (1849) vele jót tett "derék hazafi"-t [Schwanfelder Kristóf?] és  dr. Ligeti urat  keresse fel.
Az elköszönő aláírás alatti két sor kézírás, tartalmában kapcsolódik a levélhez, de nem Lőw Lipót írása.
A 12 soros levelet az általa szerkesztett Ben Chananja, híres tudományos folyóirat levélpapírjára írta.
Mérete A/3-as, kelt Szegeden, 1864-ben.
A levél állapota jó, bal szélén kisebb, szöveget nem érintő sérülés.
[Lőw Lipót (1811-1875) az első tudományosan képzett rabbi. Fia, Lőw Tóbiás (1844-1880) jogász.
Mint jogi író elsősorban büntetőjoggal foglalkozott, fiatalabb korában politikai újságíróként is működött. Több fontos jogi művet fordított magyarra.]

Kikiáltási ár: 40 000 Ft.-