Király Pál - Gyulafehérvár története (unicus). Aukció - 2008

Király Pál  -  Gyulafehérvár története (unicus). A Sz. Kir. Város közönségének megbízásából írta - -.  Első kötet. Unicus.
Gyulafehérvár, 1892. Sz. Kir. Város. 432 p., 1 sztl. lev. Dedikált!
" Tisztelt barátom és tanártársamnak Szőke Endrének. Fehértemplom, 1891. XI/14. Király Pál"
A kötetben helyenként aláhúzások, széljegyzetek és javítások.
Korabeli félvászon kötésben. Kopott, javított példány. Ritka!
[Király Pál (1853 - ?), archeológus. A dévai főiskola tanára és a fehértemplomi áll. főgimn. igazgatója volt. Az 1882-93-ban felfedezett Mithras-templom gazdag anyagát tanulmányozta. Történeti tankönyveken kívül Dacia és Erdély történetére vonatkozó több értekezést írt.]

Kikiáltási ár: 12 000 --> 24 000 Ft.-