Kner kiadványok / Nyíri és rétközi parasztmesék. Aukció - 2007

Kner kiadványok / Nyíri és rétközi parasztmesék. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel együtt közli Ortutay Gyula. Negyvenöt eredeti fametszettel illusztrálta Buday György.
Gyoma, (1935), Kner ny. 263 p. Számozott, Aláírt!
/A Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma 16. sz. kiadványa /
Ezer számozott példányból a 729. sz. géppel számozott példány. Könyvárusi  forgalomba nem került. Buday György és Ortutay Gyula aláírásával.
Modern vászonkötésben, gerincén az eredeti cimkével. A könyvtest lapjain helyenként foltok
.

Kikiáltási ár: 4 000 --> 26 000 Ft.-