Kornis Gyula - A magyar művelődés eszményei 1777 - 1848. 1-2 kötet. Aukció - 2008

Kornis Gyula  -  A magyar művelődés eszményei 1777 - 1848. 1-2 kötet. Bp., (1927), K. M. Egyetemi ny. XXIII, 607 p. + 14 t. (ebből 4 kihajtható,1 színes) ; X, 650 p. + 2 t. Szövegközti, fejezetkezdő képekkel illusztrált.
Modern félvászon kötésben, a gerincén felirat aranyozással. Mindkét kötetben érvénytelenített bélyegzők. A második kötetből az előzék és a címlap hiányzik. Több lapon ceruzás aláhúzások. Jó állapotban.

Kikiáltási ár: 6 000 Ft.-