Kovács Dénes - Aranykulcs. Aukció - 2008

Kovács Dénes  -  Aranykulcs. Székely mesék.
Bp. (1928) Orsz. Gárdonyi Géza Irodalmi Társ. 111 p. Dedikált! "Dr. Bocsáncsy Lukács népművelési titkár Úrnak mély tiszteletem jeléül Máriabesnyő 1929. III. 10 Kovács Dénes"
Hozzákötve:
Koltay Jenő  -  Kis kadétok nagy idők. (Egy "obsitos kadét" följegyzései.)
Bp., é. n. Orion Irodalmi V. 144 p.
(A könyv az 1919. április hó 16-án Erdélyért vívott utolsó harcokban elesett nagyváradi hadapród hallgatóknak állít emléket).
Hozzákötve:
Szentgyörgyi G.  -  Szibériából haza...! 179 p.
/Címlap hiányzik /
A három mű egy kötetben, aranyozott vászonkötésben.  Az első kötet hibátlan, a második kötet függelékében néhány névaláhúzás. A harmadik kötetben néhány lapszél szakadozott.

Kikiáltási ár: 4 000 Ft.-