Kreitner, Gustav - Im fernen Osten Aukció - 2009

Kreitner, Gustav - Im fernen Osten Reisen des Grafen Béla Széchenyí in Indien, Japan, China, Tibet und Birma in den Jahren 1877-1880.
Mit zweihundert original-Holzschnitten und drei Karten.
Wien, 1881. Hölder. VI, 1013 p., 3 kart.
Kiadói dúsan aranyozott, festett vászonkötésben, márványozott lapéllel. Szép példány, eredeti kartontokban.
[Az 1877-ben indult hároméves expedíciót Széchenyi István nagyobbik fia, Széchenyi Béla szervezte. Társai voltak még Lóczy Lajos geológus, és a fenti könyv szerzője, Kreitner Gusztáv topográfus-katonatiszt. Végigjárták egész Távol-Keletet és gazdag anyagot hoztak haza a Nemzeti Múzeumnak.]

Kikiáltási ár: 18 000 --> 38 000 Ft.-