Magyar városok. Aukció - 2008

Magyar városok. Az előszót és a bevezetőket írták: Szendy Károly, Lukács György, Ember Géza, gróf Révay István, Kramer Gyula.
Bp., (1941) Vármegyei Szociográfiák Kiadóhiv.
452 p., 1 sztl. lev. + 2 t. (színes városi lobogók) + Személyi adattár (háromhasáb) 672 h.
/Városi és vármegyei  szociográfiák XIV. /
Szövegközti képekkel, ábrákkal, városok címerrajzaival illusztrált. A trianoni Magyarország városai mellett tartalmazza Felvidék és Kárpátalja, Kelet-Magyarország és Erdély, Délvidék városait.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, a kötéstáblán pecsétdísszel. Az eredeti gerinc felhasználásával szépen javított példány. Az előzéklapok újak, a könyvtest tiszta, hibátlan.

Kikiáltási ár: 8 000 --> 8 000 Ft.-