Magyarország Monográfiája. Aukció - 2008

Magyarország Monográfiája. Gömör-Kishont vármegye.
Szerk.: Borovszky Samu. Írták a Gömör-Kishont vármegyei helyi munkatársak.
Bp., é. n. Apollo. X. 677 p. + 21 t. (4 színnyomat, 2 térkép), 310 szövegkép és kimerítő név- és tárgymutató.
/Magyarország Vármegyéi és Városai /
Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben, dombornyomással. Gerince kissé kopott és szakszerűen javított.
[A kötet 41. oldalán Dernő kisközség leírásánál többsoros, ipartörténeti érdekességnek számító kézírásos széljegyzet van. Az Andrássy György (1797–1872) által alapított és épített vasgyár nemcsak a Lánchídhoz szállított vasrészeket, hanem az angoloknak vasúti kerekeket is gyártott 50 éves jótállással. A széljegyzet 1830-1920-ig  tömören összefoglalja a vasgyár történetét.]

Kikiáltási ár: 38 000 --> 38 000 Ft.-